سیروز کبدی

بیماری کبدی به دلیل مصرف الکلبیماری کبدی مربوط به مصرف الکل مهمترین اختلال فیزیکی ناشی از سوء مصرف الکل است. مصرف الکل می تواند موجب  کبد چرب و سپس پیشرفت به سمت سیروز کبدی شود.

تنها روش برای جلوگیری از پیشرفت بیماری کبد ناشی از الکل پرهیز از الکل می باشد. با این حال، حتی با قطع مصرف الکل، آسیب کبد باقی می‌ماند. سیروز با اسکار پیشرونده کبد به دلیل اثرات سمی مصرف بیش از حد الکل و متابولیت‌های الکل مشخص می‌شود. سیروز، پیشرفته ترین شکل بیماری کبد الکلی است، یکی از عوامل اصلی مرگ در میان الکلی ها است.

ممکن است بیمار علائم زیر را داشته باشد:
درد در قسمت بالا و سمت راست شکم
خستگی
بی اشتهایی
حالت تهوع و استفراغ
زردی
خارش بدن
تورم شکم

مصرف زیاد و طولانی مدت الکل باعث به وجود آمدن این بیماری و تخریب کبد می شود. اگر صدمه وارد شده به کبد زیاد باشد میزان تورم و التهاب نیز زیاد می شود که این امر منجر به بروز بیماری که به آن التهاب کبد الکلی می گویند، می شود. اگر مصرف الکل قطع شود، امکان برطرف شدن التهاب و تورم وجود دارد و در صورتی که مصرف الکل ادامه پیدا کند، این موضوع منجر به بروز بیماری وخیم کبد می شود که به آن سیروز کبدی گفته می شود.

درمان
اصلی ترین بخش درمان، قطع مصرف الکل می باشد، تا کبد این امکان را داشته باشد که خود را بازساری و ترمیم کند. البته راه های درمانی دیگری از جمله مصرف قرص های مخصوصی که ادرار آور هستند، مصرف ویتامین ها و محدود کردن مصرف نمک، با این حال درمان اصلی که می تواند به بیمار کمک کند، ترک مصرف الکل است. کبد الکلی، خطر خونریزی به داخل معده را افزایش می دهد که این مسئله بسیار خطرناک می باشد و حتی می تواند باعث فوت بیمار شود.

تصحیح شده توسط دکتر هومن محمودی www.drmahmoudiclinic.ir
مطالب فوق توسط پزشکان و گروه علمی همراه سلامت بررسی و تایید شده است . همراه سلامت سامانه مراقبت شخصی برای تمام مردم ایران می باشد .
شما میتوانید با مراجعه به بخش های مورد نظر کافه سلامت پرسش های هود را مطرح کنید یا نظریات و تجربیات خود را در اختیار دیگران بگذارید . 
سامانه همراه سلامت برای کاربران خود امکان مشاوره آنلاین با پزشکان و سایر متخصصین حوزه سلامت را فراهم کرده است . جهت اطلاع بیشتر به وب سایت مشاور آنلاین مراجعه فرمایید .

 

همراه سلامت, همکار سلامت, بهترین پزشکان, پزشک آنلاین, تله مدیسین, بهترین پزشک, کبد, کبدچرب, بیماری های کبدی, سیروز

سیروز کبدی

همراه سلامت, همکار سلامت, بهترین پزشکان, پزشک آنلاین, تله مدیسین, بهترین پزشک, کبد, کبدچرب, بیماری های کبدی, سیروز 

پیوندها

دانش همراه سلامت