نزدیک بینی چشم


نزدیک بینی چشم
 گاهی به دلیل بزرگ بودن قطر جلویی-عقبی کره چشم و یا افزایش انحنای قرنیه، تصویر اشیاء جلوی پرده شبکیه تشکیل میشود و ایجاد نزدیک بینی میکند.
در این حالت شخص اشیاء نزدیک به چشم را میتواند  خوب و واضح ببیند ولی در دیدن اشیاء واجسام دور مشکل خواهد داشت .
درچشم افراد عادی ،تصویر بر روی شبکیه ایجاد می شود ولی در افراد نزدیک بین، تصویر در جلوی شبکیه ایجاد می گردد و به همین دلیل تاری دید پدید می آید .
از علائم و نشانه های نزدیک بینی میتوان به سردرد های مداوم ، انحراف چشم  ، سرگیجه و تار دیدن اشیا اشاره کرد. توصیه می شود کسانی که در خانواده خود افراد مبتلا به این نوع اختلال را دارند جهت کنترل و پیشگیری ، به صورت دوره های منظم برای معاینه به چشم پزشک مراجعه نمایند.

درمان نزدیک بینی
عینک: برای اصلاح دید افراد نزدیک بین از عدسی واگرا استفاده می‌شود، زیرا در نزدیک بینی توان عدسی چشم که از نوع همگرا است، از چشم سالم بیشتر بوده، لذا فاصله کانونی آن کمتر از فاصله کانونی چشم سالم است. پس تصویر اجسام واقع در فاصله دور جلوی شبکیه ، داخل کره چشم ، تشکیل می‌شود. چون توان عدسی واگرا منفی است، پس نمره عینک شخص نزدیک بین که همان توان عدسی است، منفی خواهد بود. همچنین چشم افرادی که نزدیک بین هستند، از پشت عینک ریز دیده می‌شود.

لنز : استفاده از لنز بجای عینک علاوه بر اینکه سبب زیبایی می‌شود، مانع از افزایش نزدیک بینی می‌گردد. البته این مقدار زیاد نیست و بسیار جزئی است.

جراحی لیزری: جراحی لیزری بعد از سن 20 سالگی ممکن است، چون تغییرات نزدیک بینی مربوط به سن در این موقع تثبیت شده است و برای نزدیک بینیهای متوسط و شدید بکار می‌رود.مطالب فوق توسط پزشکان و گروه علمی همراه سلامت بررسی و تایید شده است . همراه سلامت سامانه مراقبت شخصی برای تمام مردم ایران می باشد .
شما میتوانید با مراجعه به بخش های مورد نظر کافه سلامت پرسش های هود را مطرح کنید یا نظریات و تجربیات خود را در اختیار دیگران بگذارید . 
سامانه همراه سلامت برای کاربران خود امکان مشاوره آنلاین با پزشکان و سایر متخصصین حوزه سلامت را فراهم کرده است . جهت اطلاع بیشتر به وب سایت مشاور آنلاین مراجعه فرمایید .

نزدیک بینی چشم

همراه سلامت, همکار سلامت, پزشک آنلاین, بهترین پزشکان, میگرن, تله مدیسین, چشم, نزدیک بینی, دوربینی 

پیوندها

دانش همراه سلامت